Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali dwóch mężczyzn z płonącego domu

Data publikacji 12.12.2023

Policjanci z Radzynia Podl. jako pierwsi dojechali na miejsce pożaru domu w m. Suchowola, gm. Wohyń. Na miejscu ustalili, że w domu przebywa dwóch mężczyzn. Natychmiast weszli do budynku i wyprowadzili na zewnątrz 54-latka, a nieprzytomnego 45-latka wynieśli.

Wczoraj przed godziną 18:00 policjanci z Wydziału Prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim zostali poinformowani o pożarze domu jednorodzinnego w miejscowości Suchowola w gminie Wohyń. Mundurowi pełniący służbę na terenie gminy natychmiast podjęli interwencje.

Po dojechaniu na miejsce funkcjonariusze zauważyli kłęby dymu i ogień wydobywający się przez stłuczone od temperatury okna. Dodatkowo z ustaleń wynikało, że w środku budynku znajdują się dwie osoby. Policjanci weszli do środka domu, wewnątrz którego zauważyli leżącą na podłodze jedną osobę, która jak się okazało była nieprzytomna, bezzwłocznie wynieśli ją na zewnątrz domu. Następnie po powrocie w jednym z pomieszczeń odnaleźli drugiego mężczyznę. Funkcjonariusze także wyprowadzili go na zewnątrz. Kontakt z poszkodowanymi był utrudniony.

Na miejsce wezwano karetkę pogotowia ratunkowego, które udzieliło im pomocy medycznej. 54-letni właściciel domu oraz 45-latek, który ma problemy z poruszaniem się, obaj mieszkańcy gm. Wohyń z objawami zatrucia czadem zostali przewiezieni do szpitala. Policjanci również trafili pod opiekę lekarzy.

starszy aspirant Piotr Woszczak

Powrót na górę strony