Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwania 3 osób na terenie powiatu wielickiego zakończone sukcesem

Data publikacji 14.12.2023

W ciągu ostatnich dwóch dni tj. 12 oraz 13 grudnia, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce oraz Komisariatu Policji w Gdowie otrzymali 3 zgłoszenia o zaginięciu osób. Dzięki skutecznej akcji poszukiwawczej funkcjonariuszy wszystkie osoby, całe i zdrowe, trafiły pod opiekę swoich bliskich

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce często otrzymują zgłoszenia o zaginięciu osoby. Najczęściej, takie zaginięcia dotyczą osób starszych lub schorowanych, które ze względu na stan zdrowia nie są w stanie wrócić do miejsca zamieszkania lub nie mają świadomości, gdzie w danej chwili się znajdują. Zdarzają się jednak przypadki, gdy osoby oddalają się z domu, ponieważ znajdują się w kryzysie emocjonalnym. Wówczas, takie działania wymagają natychmiastowej mobilizacji, bo każda minuta może zaważyć na życiu bądź zdrowiu osoby zaginionej. Takie właśnie zgłoszenie otrzymali 13 grudnia br. policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce. O zaginięciu 23- letniej kobiety, mieszkanki gminy Wieliczka, zawiadomił jej brat. Z ustaleń policjantów wynikało, że kobieta może targnąć się na swoje życie. W Komendzie Powiatowej Policji w Wieliczce zjawili się wszyscy kryminalni, którzy natychmiast przystąpili do działań. Policjanci otrzymali informację, że 23 -latka opuściła dom  pomiędzy godziną 20:00 a 21:00. Jak przekazał brat zaginionej, siostra ma aktualnie trudną sytuację rodzinną, dlatego też obawia się o jej życie i zdrowie. Funkcjonariusze bardzo szybko namierzyli kobietę, która znajdowała się w Krakowie na terenie jednego z parków. Na miejsce zadysponowano karetkę pogotowia, po czym 23-latkę przekazano pod opiekę matki.

Również wczoraj, kolejne poszukiwania na terenie powiatu wielickiego, tym razem za 14-latką, prowadzili policjanci z Komisariatu Policji w Gdowie. Po godzinie 20.00, dyżurny Komisariatu Policji w Gdowie otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 14-letniej podopiecznej Ośrodka Opiekuńczo Wychowawczego w Krakowie. Według informacji dziewczynka mogła się udać na  jedną z posesji w Gdowie. Policjanci natychmiast udali się pod wskazany adres, jednak nie zastali jej tam. Podczas działań poszukiwawczych funkcjonariusze, w miejscowości Bilczyce zauważyli dwie młode osoby. Okazało się, że jedną z nich jest zaginiona 14-latka. Dziewczynka  została przekazana opiekunom.

12 grudnia, policjanci Komisariatu Policji w Gdowie otrzymali zgłoszenie, że przez Gdów pojazdem marki Audi przejeżdża 30- letnia kobieta będąca w kryzysie. Policjanci ogniwa patrolowo interwencyjnego próbowali namierzyć pojazd w Gdowie, ale kobiety już tam nie było. Według  kolejnych ustaleń policjanci udali się do Limanowej. W miejscu zamieszkania krewnych kobiety  policjanci zastali 30-latkę i powiadomili załogę karetki pogotowia, która objęła ją opieką.

Apelujemy o reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz, w okresie zimowym, mogą potrzebować naszej pomocy. Szybkie przekazanie informacji o osobie będącej w kryzysie odpowiednim służbom, może uratować czyjeś zdrowie lub życie.

(KWP w Krakowie / kp)

Powrót na górę strony