Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany przez złotoryjskich policjantów dzięki reakcji innych kierowców. W samochodzie przewoził 9-letnie dziecko

Data publikacji 15.12.2023

Policjanci zatrzymali na terenie powiatu złotoryjskiego 34-letniego obcokrajowca, który kierował samochodem osobowym, mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Autem podróżowało także dwóch pasażerów, w tym 9-letnie dziecko. Czynności przeprowadzono w trybie przyspieszonym, wobec czego kierowca już następnego dnia stanął przed sądem i usłyszał wyrok.

Dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi otrzymał informację, że drogą dojazdową do Złotoryi porusza się samochód, którym prawdopodobnie kieruje osoba pod wpływem alkoholu. Informacja ta pochodziła od innych kierowców, którzy widzieli jak auto jedzie zygzakiem i co pewien czas zjeżdża na przeciwległy pas ruchu, stwarzając niebezpieczeństwo na drodze.

Policjanci ruchu drogowego zauważyli opisany samochód na ulicy Legnickiej w Złotoryi i tam też zatrzymali kierowcę do kontroli. Autem podróżowały jeszcze dwie osoby, w tym 9-letnie dziecko. W rozmowie z 34-letnim kierowcą policjanci od razu wyczuli wyraźną woń alkoholu. Poza tym mężczyzna miał problemy z utrzymaniem równowagi i wypowiadaniem słów. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

W związku z popełnionym przestępstwem kierowca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, jego samochód na lawetę, a dziecko pod opiekę mamy.

Po wytrzeźwieniu 34-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Z uwagi na to, że mężczyzna jest obcokrajowcem i czasowo przebywa na terenie Polski, do sądu trafił wniosek o rozpoznanie sprawy w trybie przyspieszonym.

Sąd Rejonowy w Złotoryi na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego wydał wyrok, wymierzając 34-latkowi 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów i karę 5 tysięcy złotych grzywny. Dodatkowo skazany zobowiązany jest do zapłaty 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, a auto którym się poruszał, zostało zabezpieczone na poczet należności sądowych.

Nietrzeźwym kierującym mówimy stanowcze NIE! Piłeś alkohol? Nie jedź! Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Złotoryi
mł. asp. Dominika Kwakszys
tel. 603 765 923

Film Nietrzeźwy kierowca zatrzymany przez złotoryjskich policjantów dzięki reakcji innych kierowców. W samochodzie przewoził 9-letnie dziecko

Opis filmu: Opis filmu w załączeniu

Pobierz plik Nietrzeźwy kierowca zatrzymany przez złotoryjskich policjantów dzięki reakcji innych kierowców. W samochodzie przewoził 9-letnie dziecko (format mp4 - rozmiar 31.75 MB)

Powrót na górę strony