Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skuteczne poszukiwania zaginionego seniora

Data publikacji 18.12.2023

W sobotnie popołudnie zaniepokojona rodzina informowała, że ich 86-letni krewny, mający liczne problemy ze zdrowiem od kilku godzin nie wraca do domu. Kilkunastu policjantów wspieranych przez strażaków ochotników i okolicznych mieszkańców rozpoczęło poszukiwania. Na szczęście zdezorientowany senior po kilku godzinach został odnaleziony przez rakowskich policjantów.

Informację o zaginięciu dyżurny kieleckiej komendy otrzymał sobotę, 16 grudnia br. o godzinie 17. Zaniepokojona rodzina informowała, że 86-latek z gminy Raków mający problemy z pamięcią wyszedł z domu pomiędzy godziną 13 a 14 i do chwili obecnej nie powrócił. Niepokojące były również informacje o stanie zdrowia staruszka. Krewni przekazywali, że zaginiony ma poważne problemy ze zdrowiem. Nie wiadomo było również jak ubrany był zaginiony senior, a zapadała chłodna noc, co dodatkowo powodowało realne zagrożenie dla życia 86- latka.

Na poszukiwania ruszyło 19 policjantów, wspartych przez przewodnika z psem tropiącym, 18 strażaków ochotników oraz okoliczni mieszkańcy. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzili pobliskie tereny, gdzie według rodziny mógł udać się senior. Na szczęście podjęte działania przyniosły oczekiwany skutek. Zaginiony 86 – latek został odnaleziony po godzinie 18 w odległości około 3 kilometrów od swojego miejsca zamieszkania. Wyziębiony, zdezorientowany i zagubiony senior błąkał się przy jednej z dróg w Wólce Pokłonnej. Do przyjazdu załogi karetki pogotowia policjanci zajęli się wychłodzonym 86 – latkiem, który po badaniach został przekazany pod opiekę rodzinie.

(KWP w Kielcach / sc)

  • funkcjonariusze prowadzący odnalezionego seniora
  • funkcjonariusze prowadzący odnalezionego seniora
  • funkcjonariusze prowadzący odnalezionego seniora
Powrót na górę strony