Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Porwał byłą dziewczynę

Data publikacji 03.07.2008

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 28-letniemu łodzianinowi, który porwał 23-letnią dziewczynę. Do zdarzenia doszło kilka minut po godzinie 8 rano na terenie Centrum Targowego w Rzgowie.

Mężczyzna przyjechał na miejsce swoim volkswagenem passatem. Wszedł do jednego z boksów, gdzie sprzedawała jego była dziewczyna. Następnie siłą wyprowadził ją hali, po czym wrzucił na tył samochodu, zaryglował drzwi oraz okna i odjechał. Policję w Tuszynie o zdarzeniu powiadomiła siostra uprowadzonej. W poszukiwaniu brało udział kilkudziesięciu policjantów z Koluszek i Łodzi.

Sprawca prawdopodobnie dowiedział się o obławie. Przestraszył się i zawiózł ofiarę na działkę jej rodziców w Ksawerowie, a sam uciekł. Po kilku godzinach porywacz został zatrzymany w Łodzi przy ul. Strykowskiej.

Kobieta doznała niegroźnych obrażeń ciała i po udzieleniu jej pomocy lekarskiej została odwieziona do domu. 28-latek został zatrzymany i doprowadzony do pabianickiej prokuratury. Skierowano wniosek o zastosowanie wobec niego dozoru policyjnego i wydanie postanowienia zakazującego mu zbliżanie się do kobiety. Kryminalni ustalili, że powodem porwania było zerwanie znajomości przez dziewczynę, czego mężczyzna nie chciał przyjąć do wiadomości.
Powrót na górę strony