Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla trzech mężczyzn podejrzanych o posiadanie znacznej ilości narkotyków

Data publikacji 19.12.2023

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie trzech mężczyzn, podejrzanych o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Policjanci z wydziału kryminalnego z rzeszowskiej komendy zabezpieczyli u nich blisko 8 kg suszu roślinnego oraz mefedron. Dwóch 35-latków i 34-latek usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału kryminalnego rzeszowskiej komendy uzyskali informację, że mieszkaniec Rzeszowa, w miejscu swojego zamieszkania, może posiadać substancje zabronione. Funkcjonariusze postanowili to sprawdzić. We wtorek, pojechali do domu 35-latka i potwierdzili informację. W miejscu jego zamieszkania zabezpieczyli susz roślinny. Mężczyzna został zatrzymany.

W trakcie wykonywanych czynności policjanci ustalili, że w ten proceder mogą być zamieszani jeszcze dwaj mieszkańcy powiatu rzeszowskiego, w wieku 34 i 35 lat. Funkcjonariusze pojechali do ich domu. Podczas przeszukania, znaleźli  i zabezpieczyli susz roślinny oraz białą substancję. Obaj zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Wstępne badania wykazały, że zabezpieczone substancje to marihuana i mefedron. Łącznie zabezpieczyli blisko 8 kg suszu roślinnego oraz 0,74 g mefedronu.  

Rzeszowscy policjanci, przesłali akta postępowania do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów. Na podstawie zebranego materiału dowodowego, prokurator ogłosił im zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających w postaci suszu ziela konopi innych niż włókniste oraz mefedronu.

Decyzją Sądu Rejonowego w Rzeszowie, dwóch 35-latków oraz 34-latek, na trzy miesiące trafili do aresztu. Grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Rzeszowie / kp)

Powrót na górę strony