Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie bądź obojętny, reaguj, pomagaj na drodze!

Data publikacji 19.12.2023

Posterunkowa Kamila Batog z Komendy Powiatowej Policji w Prudniku pokazała, co to znaczy stanąć na wysokości zadania. W sytuacji, kiedy zagrożone było ludzkie życie, bez wahania ruszyła z pomocą. Policjantka, jadąc do służby uratowała kierowcę, który ucierpiał w zdarzeniu drogowym. 55-latek miał problemy z oddychaniem oraz uskarżał się na bóle w klatce piersiowej. Finalnie wyszedł z całej sytuacji bez szwanku. Każdy może zareagować jak Kamila. Po pierwsze nie nie bądź obojętny!

Wielu kierowców nie wie, jak ma się zachować widząc wypadek samochodowy. Niektórzy przejeżdżają obojętnie, inni panikują. Dlatego będąc świadkiem zdarzenia drogowego, nie bądź obojętny – zadziałaj i pomóż poszkodowanym! Pamiętaj, nawet najprostsze czynności mogą uratować życie drugiego człowieka. W myśl tej zasady zareagowała policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Prudniku.

Posterunkowa Kamila Batog, jadąc do służby była świadkiem groźnie wyglądającego zdarzenia zdarzenie drogowe z udziałem ciężarowego daf-a oraz osobowego peugeota. Do tego zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 40 w miejscowości Wierzbiec. Policjantka natychmiast zatrzymała się i udzieliła pierwszej pomocy kierującemu osobówką, który ucierpiał w tym zdarzeniu. 55-latek miał problemy z oddychaniem oraz uskarżał się na bóle w klatce piersiowej.

Policjantka wspólnie z drugim kierowcą zadbała o zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz o wszystkim poinformowała oficera dyżurnego, który na miejsce wezwał pogotowie ratunkowe. 55-latek trafił pod opiekę specjalistów. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało. Dalszą obsługą zdarzenia zajęli się już policjanci ruchu drogowego.

Postawa policjantki jest przykładem świadomości noszonego munduru i wpisuje się w nasze hasło „Pomagamy i chronimy“.

(KWP w Opolu / kp)

Powrót na górę strony