Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakował policjantów nożem

Data publikacji 27.12.2023

Częstochowscy policjanci zatrzymali agresywnego mężczyznę, który w trakcie interwencji znieważył mundurowych, groził im oraz dopuścił się czynnej napaści z użyciem noża. Decyzją prokuratora, 39-latek został tymczasowo aresztowany. Teraz grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w wigilię po godzinie 9.00. Dyżurny z Komisariatu VI Policji w Częstochowie odebrał anonimowe zgłoszenie o awanturze domowej w jednym z mieszkań w dzielnicy Raków. Skierowany na interwencję patrol zastał w mieszkaniu zapłakaną kobietę oraz awanturującego się mężczyznę, który był również agresywny wobec policjantów. Groził im i znieważał oraz dopuścił się czynnej z użyciem trzymanego w ręce noża. Napastnik szybko został obezwładniony i trafił do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 1,5 promila alkoholu.

Wczoraj sąd, na wniosek śledczych, podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 39-letniego mieszkańca Częstochowy. Teraz agresywnemu mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / kp)

Powrót na górę strony