Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nasz trener z wizytą w Japonii

Aspirant sztabowy Marek Prasek wielokrotnie udowodnił swoją wartość. Wspaniały sportowiec, doskonały trener i policjant. Poważne treningi karate rozpoczął jeszcze jako nastolatek. Gdy był już utytułowanym mistrzem wstąpił do Policji. Ostatnio odbył podróż do Japonii, kolebki swojej dyscypliny – karate kyokushin.

Nasz kolega poważnymi treningami zajął się w wieku szesnastu lat. Sztuki walki stały się jego pasją życia, z którą związał się także zawodowo. Marek Prasek w 1991 roku został Mistrzem Polski Karate Kyokushin. 30 lat temu do założenia munduru namówili go koledzy-policjanci, którzy uczęszczali na jego treningi. Tak właśnie, blisko trzy dekady temu, Marek zasilił szeregi naszej formacji.

Aspirant sztabowy Marek Prasek służy w Wydziale Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, gdzie na hali sportowej zajmuje się przygotowaniem policjantów do wyzwań, jakie stawia przed nimi rzeczywistość. Nasz trener czuwa nad doskonaleniem taktyki i techniki prowadzonych interwencji, przygotowaniem kondycyjnym funkcjonariuszy oraz wieloma innymi aspektami.

Podczas swojej sportowej kariery asp. szt. Marek Prasek zdobył wiele tytułów, jest wielokrotnym Mistrzem Polski MSWiA. W 2016 roku zdobył czwartego dana! W 68 Plebiscycie Sportowym Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu został Trenerem Roku.

Przypominając sylwetkę naszego mistrza, należy wspomnieć o jego ostatniej podróży. W pierwszej połowie grudnia Marek odwiedził Japonię – kolebkę swojej ukochanej dyscypliny jaką jest Karate Kyokushin. Z dużym sentymentem wspomina wizytę w Dojo – jak wiemy miejsca szczególnego, gdzie obowiązują iście ceremonialne zasady, nie tylko podczas treningu czy medytacji. Nasz policjant uczestniczył w seminarium treningowym, w którym mógł wymieniać doświadczenia z przedstawicielami 36 krajów świata.

Opr. MŚ

Źródło: KWP w Kielcach

  • Marek Prasek
  • Marek Prasek
  • Marek Prasek
  • Marek Prasek

Film 1.mp4

Pobierz plik 1.mp4 (format mp4 - rozmiar 15.5 MB)

Pliki do pobrania

  • 11.4 KB
    deskrypcja tekstowa
Powrót na górę strony