Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijana matka biła swoje dzieci

Data publikacji 04.07.2008

Policjanci ze Świebodzina zatrzymali nietrzeźwych rodziców. Pod ich opieką znajdowała się czwórka dzieci. Najmłodsze z nich miały dwa i trzynaście miesięcy. Jedna z dziewczynek miała na ciele świeże siniaki. Matka przyznała, że kilkakrotnie uderzyła córkę, bo ta jej nie słuchała. Teresa S. w organizmie miała 1,64 promila alkoholu. Może jej grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ze Świebodzina zostali powiadomieni przez dyrekcję Domu Dziecka w Chociulach o biciu ich wychowanek przez nietrzeźwych rodziców. Patrol policyjny ustalił, że chodzi o dwie dziewczynki w wieku 8 i 12 lat, które na co dzień przebywają w Domu Dziecka, a na część wakacji wróciły do rodzinnego domu. Opiekować się nimi miała ich matka. Placówka została poinformowana telefonicznie o złym traktowaniu dzieci w domu.

Pracownik domu dziecka pojechał do 35-letniej Teresy S. W mieszkaniu zastał nietrzeźwą matkę i jej konkubenta. Obie dziewczynki płakały i prosiły o zabranie z powrotem do placówki. Mówiły, że matka ciągle jest pijana, wszczyna awantury i ich nie karmi. Jedna z dziewczynek miała na ciele świeże siniaki. Matka przyznała, że kilkakrotnie uderzyła córkę, bo ta jej nie słuchała.

W mieszkaniu było jeszcze dwoje dzieci tej pary. Chłopiec i dziewczynka w wieku dwóch i trzynastu miesięcy. Dziewczynki wróciły do domu dziecka. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości matki dzieci i jej konkubenta. Teresa S. w organizmie miała 1,64 promila alkoholu, natomiast 43-letni konkubent Zbigniew K. miał prawie 3 promile. Ponieważ rodzice w takim stanie nie mogli sprawować opieki nad małymi dziećmi, policjanci powiadomili kuratora sądowego, który zabrał maluchy do pogotowia opiekuńczego. Nietrzeźwych rodziców umieszczono w izbie wytrzeźwień.

Rodzice, którzy nie zapewnili dzieciom należytej opieki opieki zostaną przesłuchani i może im grozić zgodnie z treścią art. 160 § 2 kk kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony