Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sporządzili dokumentacje z kolizji, a następnie pomogli wymienić koła w samochodach

Data publikacji 29.12.2023

Panujące obecnie na drogach warunki potrafią utrudnić życie wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Śnieg, który stopniał już kilkanaście dni temu odkrył dziury i wyrwy w jezdniach, a wjechanie w takie ubytki może spowodować uszkodzenie kół lub zawieszeń w pojazdach. Przekonało się o tym dwoje kierowców, którzy kilka dni temu pomiędzy Bruskowem Wielkim i Wielichowem, jeden po drugim, dokładnie w taki sposób uszkodzili koła w swoich samochodach. Z pomocą ruszyli policjanci słupskiej drogówki, którzy po sporządzeniu dokumentacji ze zdarzeń, pomogli wymienić koła, a kierowcy mogli ruszyć w dalszą drogę.

W okresie zimowym na drogach często występują utrudnienia w związku z panującymi warunkami atmosferycznymi. Poza śliską nawierzchnią, czy częstszymi opadami deszczu i śniegu problemem może być również stan nawierzchni drogowej, która z uwagi na niskie temperatury ulega zniszczeniu, powstają  niej dziury, wyrwy i ubytki, a wjechanie w nie samochodem może powodować uszkodzenia kół, czy zawieszenia.

Przekonało się o tym dwoje kierowców, którzy kilka dni temu pomiędzy Bruskowem Wielkim i Wielichowem, jeden po drugim, dokładnie w taki sposób uszkodzili koła w swoich samochodach. Na miejsce od razu pojechali funkcjonariusze słupskiej drogówki, którzy szybko sporządzili niezbędną dokumentację z tych zdarzeń, a następnie przystąpili do wymiany kół w uszkodzonych samochodach. Mundurowi skontaktowali się ze swoim kolegą, również  policjantem słupskiej drogówki, który mieszka w okolicznej miejscowości i pożyczyli od niego sprzęt, który zdecydowanie przyspieszył wymianę kół, pozwolił na ich szybkie odkręcenie i dokręcenie, przez co kierowcy mogli wyruszyć w dalszą drogę.

#pomagamyichronimy

(KWP w Gdańsku / kp)

  • Policjanci zmieniają koło w samochodzie
  • Policjanci zmieniają koło w samochodzie
Powrót na górę strony