Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli kobiecie z objawami udaru

Data publikacji 29.12.2023

Ochrona życia i zdrowia ludzkiego to najważniejsze z zadań, jakie wykonują policjanci, więc nikogo nie powinno dziwić, że kiedy pojawia się obawa o życie najbliższych, zwracamy się o pomoc do mundurowych. Kamiennogórscy funkcjonariusze - sierżant Konrad Popereka oraz starszy posterunkowy Radosław Zarzecki zareagowali natychmiast, kiedy zdenerwowana córka poprosiła o pilną pomoc dla swojej mamy. Policjanci udzielili kobiecie kwalifikowanej pierwszej pomocy, a z powodu stanu zagrażającego życiu wezwali na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego, dzięki czemu 51-latka mogła szybko trafić pod opiekę specjalistów.

Jednym z priorytetów w działaniach policjantów, oprócz ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego, jest ratowanie życia oraz zdrowia ludzkiego. Nie dziwi więc fakt, że kiedy pojawia się obawa o swoich najbliższych, o pomoc zwracamy się do mundurowych.

W ubiegłym tygodniu do funkcjonariuszy Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze - sierżanta Konrada Popereki oraz starszego posterunkowego Radosława Zarzeckiego, podbiegła zdenerwowana kobieta, która poprosiła o pilną pomoc dla swojej mamy. 51-latka podróżująca z córką podczas jazdy doznała niepokojących objawów.

Mundurowi natychmiast podjęli kwalifikowaną pierwszą pomoc, w trakcie której określili, że objawy zagrażają życiu kobiety. Za pośrednictwem dyżurnego jednostki na miejsce zadysponowano Zespół Ratownictwa Medycznego. Policjanci do czasu przyjazdu medyków monitorowali funkcje życiowe 51-latki, u której podejrzewali udar. Następnie pomogli ratownikom w sprawnym umieszczeniu poszkodowanej w karetce, którą została przewieziona do placówki medycznej, gdzie otrzymała specjalistyczną pomoc.

Pamiętaj, jeśli zaobserwujesz takie objawy jak: krótkotrwała utrata przytomności, paraliż lub osłabienie jednej strony ciała, bełkotliwa mowa, brak orientacji w czasie i miejscu, nierozpoznawanie najbliższych, czasami wymioty, zaburzenia równowagi, ból głowy - to może być udar mózgu. Wówczas natychmiast wezwij pomoc! Twoja reakcja ma znaczenie i może uratować czyjeś życie!

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony