Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podrobione znaki towarowe na opakowaniach baterii

Data publikacji 04.07.2008

Wrocławscy policjanci znaleźli w jednej z firm ponad 96 tysięcy baterii renomowanej marki, których opakowania były opatrzone podrobionymi znakami towarowymi. Funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo okoliczności tej sprawy, w tym źródło pochodzenia samych baterii, których wartość ocenia się na około 560 tysięcy złotych. Za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z podrobionymi znakami towarowymi, grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu ujawnili w jednej z firm ponad 96 tysięcy baterii renomowanej marki. Baterie miały opakowania z podrobionymi znakami towarowymi. Funkcjonariusze znaleźli również maszynę do foliowania, pakowania i metkowania. Gdyby zabezpieczony towar trafił na rynek, właściciel podrobionego znaku towarowego umieszczonego na opakowaniach, mógłby się liczyć ze stratami rzędu 180 tysięcy złotych. Aktualnie policjanci wyjaśniają szczegółowo okoliczności tej sprawy, w tym źródło pochodzenia samych baterii, których wartość ocenia się na około 560 tysięcy złotych.

Za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z podrobionymi znakami towarowymi, grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Jeżeli sprawca z takiego przestępstwa czyni sobie stałe źródło utrzymania, kara może wzrosnąć nawet do 5 lat.
Powrót na górę strony