Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy śmiertelnego pobicia zatrzymani

Data publikacji 04.07.2008

Kilka godzin potrzebowali policjanci z Ursusa i Ochoty, aby rozwiązać zagadkę śmierci Sławomira P. Ciało mężczyzny zostało znalezione na terenie ogródków działkowych. W ręce funkcjonariuszy wpadło dwóch mężczyzn, którzy podczas libacji alkoholowej brutalnie pobili i przypalili swojego kolegę. Kamil W. i Michał G. odpowiedzą teraz za pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

Gdy tylko do policjantów dotarła informacja o ujawnionych zwłokach mężczyzny na terenie ogródków działkowych na warszawskim Ursusie, natychmiast przystąpiono do poszukiwania sprawców. Na miejsce wezwano grupę dochodzeniowo-śledczą, która zabezpieczyła ślady. Już wstępne czynności wskazywały, że doszło do bardzo brutalnego pobicia. Na ciele mężczyzny znajdowały się tez śladu podpalenia.

Do akcji wkroczyli policjanci operacyjni z Ursusa i Ochoty. Analizowali zdarzenie i dokładnie sprawdzili cały teren. Pod lupę wzięto każdy ślad. Przesłuchano świadków. Działania operacyjne doprowadziły kryminalnych do osób biorących udział w przestępstwie. Zatrzymano Kamila W. i Michała G. Obaj trafili do policyjnej celi.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że trzej mężczyźni wspólnie spożywali alkoholu. Między nimi nagle wywiązała się sprzeczka. Jeden z nich zarzucił drugiemu, że ten ukradł mu portfel. Wtedy doszło do brutalnego pobicia i podpalenia mężczyzny. Dziś policjanci dokładnie przesłuchają Kamila W. i Michała G. Obaj usłyszą zarzuty pobicia za skutkiem śmiertelnym.
Powrót na górę strony