Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał autem - był tak pijany, że w alkomacie zabrakło skali

Data publikacji 02.01.2024

Wczoraj, 1 stycznia, pijany kierowca jadąc osobowym audi zasnął za kierownicą, a następnie wjechał w pobliskie pole. Policjanci przebadali mężczyznę na zawartość alkoholu. Był tak pijany, że w urządzeniu zabrakło skali. 23-latek w swoim organizmie miał ponad 4 promile alkoholu. Kierującemu zostały zatrzymane prawo jazdy. Grozi mu do trzech lat pozbawiania wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Nietrzeźwi kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pomimo ciągłych apeli Policji i tragicznych doniesień medialnych wciąż są osoby, które wsiadają za kierownicę po alkoholu nie myśląc o tym jak poważne zagrożenia powodują.

Wczoraj, 1 stycznia, około godziny 18:30 policjanci z Posterunku Policji w Leśnicy zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym mającym miejsce na trasie pomiędzy Zimną Wódką, a Ujazdem, gdzie osobowe audi miało wjechać w pobliskie pole, a kierowca ma być nietrzeźwy. Przybyli na miejsce mundurowi potwierdzili treść interwencji. W środku auta znajdował się kompletnie pijany kierowca.

Policjanci przebadali mężczyznę alkomatem, jednakże w organizmie 23-latka było tak mocne stężenie alkoholu, że na urządzeniu zabrakło skali. Kierowca miał w sobie ponad 4 promile alkoholu. Jak oświadczył funkcjonariuszom, picie wysoko procentowych trunków zakończył około godziny 2:00 w noc sylwestrową, i od tego czasu więcej nie wypił alkoholu. Przyznał również, że był tak zmęczony, że zasnął za kierownicą kierowanego przez siebie pojazdu.

W trakcie wykonywanych czynności zachowanie kierowcy wzbudziło podejrzenie u interweniujących policjantów. Mężczyzna miał nienaturalnie poszerzone źrenice oraz zachowywał się nadpobudliwie, policjanci nabrali podejrzeń, że może on znajdować się pod wpływem środków odurzających. W związku z powyższym kierującemu pobrano krew do szczegółowej analizy na zawartość narkotyków.

Teraz 23-latek będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za które grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Jeśli wyniki badania krwi potwierdzą, że mężczyzna znajdował się również pod wpływem narkotyków, to nie uniknie odpowiedzialności za ten czyn.

(KWP w Opolu / kc)

Powrót na górę strony