Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant na wolnym udzielił pomocy nieprzytomnemu mężczyźnie

Data publikacji 03.01.2024

Do zdarzenia doszło w Nowy Rok przed godz. 21.00. Sierż. szt. Piotr Radzikowski wykładowca Zakładu Interwencji Policyjnych Centrum Szkolenia Policji wracał z treningu, kiedy na jednym z bardziej uczęszczanych skrzyżowań w Warszawie zauważył jak jadący skuterem mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się uderzając głową o chodnik.

Policjant od razu zatrzymał swój samochód i podbiegł do mężczyzny. Okazało się, że był on nieprzytomny, ale oddychał. Policjant udzielił mężczyźnie pierwszej pomocy. W pewnym momencie kierujący skuterem odzyskał przytomność, jednak kontakt z nim był utrudniony. Mundurowy na miejsce wezwał karetkę pogotowia oraz Policję. Na szczęście poszkodowany mężczyzna nie wymagał hospitalizacji.

Kiedy policjanci sprawdzili tożsamości mężczyzny okazało się, że poszkodowany to 39-letni obywatel Pakistanu. Mężczyzna był trzeźwy, jednak sprawdzenia w policyjnych bazach dały wynik, że przebywa w Polsce nielegalnie. Teraz odpowiednie organy zadecydują jak potoczą się losy tego 39-latka.  

Sierż. szt. Piotr Radzikowski to funkcjonariusz z 8-letnim stażem, który w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie uczy policjantów jak posługiwać się bronią na służbie.   

Wzorowe zachowanie naszego wykładowcy jest nie tylko powodem do dumy, ale potwierdza, że policjantem się jest, a nie bywa.

(CSP w Legionowie)

Powrót na górę strony