Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania za życzliwość i profesjonalizm

Data publikacji 04.07.2008

Do komendanta miejskiego Policji w Bytomiu wpłynęło podziękowanie od 73-letniej ofiary rozboju, której kilka dni temu pośpieszył z pomocą policjant przejeżdżający w pobliżu swoim samochodem. Funkcjonariusz nie tylko zaopiekował się starszą panią, ale również zatrzymał przestępcę i odzyskał skradzioną torebkę. Rozbójnik trafił do aresztu. W więzieniu może spędzić nawet 12 lat.

Pani Barbara – autorka listu – kilka dni temu wracała samotnie wieczorem do domu, gdy na ulicy Żeromskiego została napadnięta. Napastnik przewrócił ją na ziemię, wciągnął do bramy, a tam bijąc i kopiąc wyrwał jej torebkę. Moment napaści zauważył przejeżdżający tamtędy starszy posterunkowy Krzysztof Wojtasik, policjant prewencji z komisariatu przy ulicy Rostka. Funkcjonariusz wyskoczył z samochodu i upewniając się, że ofiara jest bezpieczna, pobiegł za sprawcą. Po krótkim pościgu zatrzymał i obezwładnił agresywnego 34-letniego Adama K. Policjant odzyskał również skradzioną torebkę, która natychmiast wróciła do właścicielki. Zatrzymany przestępca trafił do policyjnego aresztu, a dwa dni później bytomski sąd aresztował go.

Kończąc swój list pani Barbara podkreśliła życzliwość i profesjonalizm policjantów, którzy prowadzili dalsze postępowanie, ale przede wszystkim wyraziła wdzięczność nieznanemu sobie z imienia i nazwiska policjantowi. Komendant wyróżnił policjanta nagrodą pieniężną. Starszy posterunkowy Krzysztof Wojtasik ma 24 lata, a od 4 lat służy w bytomskiej Policji.
Powrót na górę strony