Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

3-letnia dziewczynka pogryziona przez amstaffa

Data publikacji 04.07.2008

Pies jest określany mianem najlepszego przyjaciela człowieka. Zdarza się jednak, że staje się dla niego zagrożeniem. Wczoraj w Jarosławiu, 3-letnia dziewczynka została pogryziona przez psa należącego do sąsiada. Amstaff rzucił się na nią, gdy weszła do mieszkania.

Wczoraj około godz. 11:00 w Jarosławiu 3-letnia Gabrysia poszła do mieszkania sąsiada. Rodzice w tym czasie opiekowali się jej rodzeństwem. Sąsiad na chwilę wyszedł do kuchni po słodycze dla dziewczynki. Wtedy amstaff należący do jego brata rzucił się na dziecko. Mężczyzna słysząc krzyk 3-latki wbiegł do przedpokoju i odciągnął psa.

Dziewczynka ma ranę kąsaną głowy i zadrapania. Przebywa w szpitalu w Przemyślu. Policjanci potwierdzili, że pies był szczepiony.

Apelujemy do rodziców o szczególną ostrożność!

Jeżeli przychodzimy do domu lub mieszkania gdzie znajduje się pies poprośmy właściciela, aby go odizolował lub założył mu kaganiec. Rodzice muszę też pamiętać, że dziecko świadome i nauczone odpowiednich zachowań, nawet zaatakowane będzie miało znacznie większe szanse, aby uniknąć tragedii.
Powrót na górę strony