Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani złodzieje przewodów linii telefonicznej

Data publikacji 04.07.2008

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 4 mężczyznom podejrzanym o kilka kradzieży napowietrznych linii telefonicznych w gminie Bolków. Jak ustalili policjanci, sprawcy spowodowali straty o wartości 70 tys. złotych.

W czerwcu na terenie gminy Bolków doszło do kilku kradzieży napowietrznych linii telefonicznych. Brak połączeń uniemożliwił mieszkańcom kilku miejscowości korzystanie z telefonów. W czasie panujących upałów nie mogli dodzwonić się na numery alarmowe pogotowia ratunkowego, straży pożarnej czy Policji, by wezwać pomoc. Już od chwili zgłoszenia pierwszej kradzieży jaworscy policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców. Dokładnie przeanalizowali wszystkie zgromadzone informacje w poszczególnych sprawach. Na ich podstawie funkcjonariusze wytypowali, a następnie zatrzymali grupę zajmującą się kradzieżami przewodów telekomunikacyjnych.

Funkcjonariusze sekcji kryminalnej KPP w Jaworze zatrzymali czterech mieszkańców gminy Bolków w wieku od 18 do 23 lat, którzy w czerwcu pięciokrotnie dokonali kradzieży linii napowietrznej. Sprawcy spowodowali straty w wysokości ok. 70 tys. złotych na szkodę jednej z firm telekomunikacyjnych. Jak ustalili policjanci, członkowie grupy z tego procederu uczynili sobie stałe źródło dochodu i utrzymania.
Powrót na górę strony