Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomoc przyszła w porę

Data publikacji 03.01.2024

Suwalscy policjanci pomogli seniorowi, który wyszedł z domu w piżamie i klapkach, kiedy na zewnątrz była zamieć i mróz. Mężczyzna nie wiedział gdzie jest ani jak się nazywa. Dzięki szybkiej interwencji policjantów 82-latek bezpiecznie wrócił do domu.

We wtorek, 2 stycznia uwagę policjantów, patrolujących ulice naszego miasta, zwrócił mężczyzna, który szedł w piżamie i klapkach. Nie byłoby może w tym nic niepokojącego, gdyby nie pora roku. Za oknem padał śnieg, wiał wiatr, a temperatura spadła poniżej zera. Mundurowi natychmiast podjęli interwencję. Kontakt ze starszym mężczyzną był utrudniony. Senior nie wiedział jak się nazywa i gdzie mieszka. Był wyraźnie zziębnięty i narzekał, że jest mu zimno. Mundurowi zaopiekowali się mężczyzną. Już po chwili mógł się ogrzać w ciepłym radiowozie, a policjanci rozpytywali przechodniów. Całe szczęście po chwili udało im się ustalić adres suwalczanina. W jednym z pobliskich bloków sąsiedzi rozpoznali seniora. Mundurowi odprowadzili 82-latka do mieszkania, przekazując pod opiekę najbliższych. Całe szczęście tym razem pomoc przyszła w porę.

Jeśli widzimy osoby, których zdrowie lub życie może być zagrożone, bez wahania poinformujmy odpowiednie służby dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Nie bądźmy obojętni.

(KWP w Białymstoku / kc)

Powrót na górę strony