Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny strongman w naszych szeregach

Data publikacji 03.01.2024

Dawid Nowok, pełniący na co dzień służbę w Komisariacie Policji III w Gliwicach, dwukrotnie stanął na podium grudniowych Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Leżąc oraz Trójboju Siłowym.

Starszy posterunkowy Dawid Nowok wziął udział w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Puławach, które odbyły się w grudniu, rywalizując w konkurencji wyciskania leżąc klasycznym oraz wyciskania leżąc z użyciem specjalistycznych koszulek.

W konkurencji wyciskania leżąc klasycznym nasz młody policjant zajął drugie miejsce, zdobywając srebrny medal za wynik 125 kg. W wyciskaniu leżąc z użyciem specjalistycznych koszulek osiągnął trzecie miejsce, zdobywając brązowy medal za wynik 140 kg.

Siła fizyczna, oprócz inteligencji, opanowania i wiedzy z zakresu prawa, z pewnością jest jedną z istotnych cech, którymi powinien cechować się policjant służb patrolowo-interwencyjnych.

Przypomnijmy - siłę fizyczną funkcjonariusz może stosować w konkretnych przypadkach, między innymi w celu obezwładnienia osoby, odparcia czynnej napaści albo zmuszenia do wykonania polecenia.

Naszemu koledze składamy gratulacje i trzymamy kciuki za dalszy rozwój oraz życzymy kolejnych sukcesów w nadchodzących sezonach.

(KWP w Katowicach / kp)

  • trzej najlepsi zawodnicy na podium
  • Starszy posterunkowy Dawid Nowok z dyplomem w dłoni i medalem na szyi
Powrót na górę strony