Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nadjechali w ostatniej chwili – policjanci uratowali mu życie

Data publikacji 04.01.2024

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Płocku uratowali życie 58-letniemu mężczyźnie, który chciał targnąć się na własne życie. Funkcjonariusze zareagowali błyskawicznie. Nadjechali w ostatniej chwili. Powstrzymali mężczyznę, gdy ten już przechodził przez barierki. Mężczyzna podziękował policjantom za uratowanie życia.

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego płockiej komendy otrzymali zgłoszenie, że na jednym z mostów w Płocku stoi mężczyzna, który najprawdopodobniej chce odebrać sobie życie. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce, gdzie zauważyli mężczyznę, który próbuje przejść na drugą stronę barierki. Mundurowi bez chwili zastanowienia ruszyli z pomocą. Jeden z policjantów złapał 58-latka za ramię, uniemożliwiając mu skok do Wisły. Następnie funkcjonariusze przeprowadzili mężczyznę w bezpieczne miejsce. Był roztrzęsiony, tłumaczył, że jest samotny i nikt mu nie chce pomóc. Po chwili podziękował policjantom, że uratowali mu życie.

Pamiętaj!

Jeśli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem, możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych zamieszczonych poniżej.

Jeśli jesteś świadkiem, że ktoś próbuje odebrać sobie życie lub czyjeś zachowanie wskazuje na to, że może popełnić samobójstwo — reaguj! Natychmiast dzwoń na numer alarmowy 112.

Jeden telefon może uratować czyjeś życie.

(KWP zs. w Radomiu / kp)

Film Nagranie z interwencji

Pobierz plik Nagranie z interwencji (format mp4 - rozmiar 41.43 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony