Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowy posterunek Policji

Data publikacji 04.07.2008

Nowoczesne centrum administracyjne oddane zostało do użytku mieszkańców gminy Besko w powiecie sanockim. W nowym, bardzo funkcjonalnym budynku znalazł się także posterunek Policji. Władze gminy przekazały do użytku Policji specjalnie przygotowaną część skrzydła budynku, w której na powierzchni 80 metrów kwadratowych. Dają one komfort przyjęcia interesantów i prowadzenia czynności procesowych przez funkcjonariuszy.

Budowa centrum administracyjnego, w którym samorząd gminy w porozumieniu z Policją zlokalizował posterunek trwała niespełna 2 lata. Mieszkańcy otrzymali komfortowe rozwiązanie, gdzie w jednym ośrodku umiejscowione zostały najważniejsze dla obywatela instytucje.

W posterunku Policji w Besku służbę pełni 6 funkcjonariuszy. Jednostka pracuje na rzecz mieszkańców dwóch gmin, Besko i Zarszyn. Samorządowcy po raz kolejny podkreślili, że racje bezpieczeństwa mieszkańców stanowią zasadniczą wagę w lokalnych działaniach. Nie pierwszy to raz samorząd Beska wspiera Policję. Na mocy uchwał rady gminy sfinansowane zostały zakupy sprzętu teleinformatycznego i paliwa do policyjnego radiowozu. Wprowadzenie posterunku do centrum administracyjnego gminy jest najlepszym przykładem współdziałania samorządu z Policją.

Nowa jednostka wyposażona została przez podkarpackiego komendanta wojewódzkiego Policji w sprzęt biurowy oraz teleinformatyczny. Niebawem załoga posterunku otrzyma również radiowóz terenowo-osobowy, który w tamtejszych warunkach będzie najbardziej skuteczny.

Oddanie do użytku nowej siedziby Policji było okazją do przekazania także dodatkowego wyposażenia technicznego. Insp. Jan Zając zastępca komendanta wojewódzkiego Policji w Rzeszowie przekazał asp. sztab. Wojciechowi Uczniowi kierownikowi posterunku dwa mobilne terminale służące do dokonywania sprawdzeń w policyjnych bazach danych. Obiekt poświęcił ks. Andrzej Gil proboszcz parafii w Besku.
Powrót na górę strony