Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli na księdza

Data publikacji 04.07.2008

Policjanci z Aleksandrowa Kujawskiego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy napadli na księdza w jednej z pobliskich parafii. Łupem bandytów padło kilkaset złotych i telefon komórkowy. Próbowali też zrabować należący do kapłana samochód, ale spłoszył ich uruchomiony alarm. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Wkrótce sprawcy staną przed sądem.

Krótko przed północą dwaj zamaskowani bandyci napadli na księdza w Ostrowąsie. Zaatakowali go w chwili, gdy otwierał drzwi domu pielgrzyma. Grożąc, że go zabiją, bijąc i kopiąc zażądali pieniędzy. Ukradli kilkaset złotych, telefon komórkowy i kluczyki od samochodu. Bandyci próbowali uciec samochodem księdza, ale spłoszył ich alarm.

Wyjaśnieniem sprawy od razu zajęli się policjanci z Aleksandrowa Kujawskiego. Już po kilku godzinach ustalili sprawców napadu. Następnego dnia, wcześnie rano, obaj trafili w ręce kryminalnych. Podczas przeszukań policjanci odzyskali część skradzionych pieniędzy, telefon i kluczyki od auta księdza. Napastnicy przyznali się do przestępstwa. Dziś zostali przesłuchani. Policjanci wnioskowali też o ich aresztowanie. Zatrzymani będą odpowiadać za rozbój, usiłowanie kradzieży pojazdu i kradzież innych przedmiotów. Jak ustalili mundurowi, bezpośrednio przed napadem na księdza mężczyźni włamali się do innego samochodu osobowego.
Powrót na górę strony