Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwóch 17-latków zatrzymanych za napad na seniorkę

Data publikacji 08.01.2024

Policjanci z wydziału kryminalnego świętochłowickiej komendy zaledwie w kilka godzin od momentu otrzymania zgłoszenia zatrzymali dwóch 17-latkó, którzy napadli na 79-latkę. Sprawcy ukradli kobiecie torebkę. Za popełnione przestępstwo grozi im teraz kara do 5 lat więzienia.

W piątek, 5 stycznia br. w godzinach porannych dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie od 79-letniej mieszkanki Świętochłowic o kradzieży torebki. Na miejsce przybyli policjanci z wydziału kryminalnego, którzy po obejrzeniu zapisu z nagrania monitoringu ustalili rysopis sprawców. Mężczyźni siłą zabrali ją seniorce i uciekli.

Podczas ucieczki większość rzeczy wypadła z torebki. W niespełna trzy godziny policjanci z pionu kryminalnego zatrzymali dwóch 17-latków odpowiadających rysopisowi z nagrania monitoringu. Stróże prawa odzyskali również skradzione przez nich rzeczy. Jeden ze sprawców okazał się poszukiwany w związku z oddaleniem się z placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Mężczyźni po nocy spędzonej w policyjnej celi usłyszeli zarzuty. Decyzją prokuratora zostali objęci policyjnym dozorem. Grozi im do 5 lat więzienia.

 

 

(KWP w Katowicach / sc)

Nagranie audio Audiodeskrypcja filmu

Pobierz plik Audiodeskrypcja filmu (format mp3 - rozmiar 407.75 KB)

Powrót na górę strony