Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze udzielili pomocy 40-latkowi

Data publikacji 09.01.2024

Lescy policjanci pomogli mężczyźnie, którego życie lub zdrowie mogło być zagrożone. 40-latek przyszedł do Posterunku Policji w Baligrodzie i stracił przytomność. Dzięki profesjonalnym i szybkim działaniom dwóch mundurowych, nie doszło do tragedii. Mieszkaniec powiatu leskiego trafił do szpitala.

Policjanci dobrze wiedzą, że udzielenie szybkiej i prawidłowej pomocy przedmedycznej, może uratować czyjeś życie lub zdrowie. Regularnie doskonalą swoje umiejętności w tym zakresie.

Wczoraj rano, do Posterunku Policji w Baligrodzie zgłosił się 40-latek. W pewnym momencie mężczyzna poczuł się źle i stracił przytomność. Dwóch funkcjonariuszy udzieliło mu pierwszej pomocy przedmedycznej. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia. Do jej przyjazdu, policjanci opiekowali się poszkodowanym, prawdopodobnie ratując mu życie. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Jeden z mundurowych, dzielnicowy, który udzielał pomocy 40-latkawi, w ubiegłym roku, ukończył kurs specjalistyczny w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy.

(KWP w Rzeszowie / kp)

Powrót na górę strony