Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 20 tysięcy porcji handlowych amfetaminy nie trafi na rynek

Data publikacji 09.01.2024

Ponad 20 tysięcy porcji handlowych amfetaminy, można było przygotować z narkotyków zabezpieczonych w mieszkaniu oraz piwnicy 45-letniego mieszkańca gminy Tarczyn. Zatrzymali go piaseczyńscy kryminalni. Sąd uwzględnił wniosek prokuratora – zatrzymany najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Policjanci piaseczyńskiego wydziału kryminalnego stale monitorują środowiska przestępcze dokonując zatrzymań osób wchodzących w konflikt z prawem. Kiedy funkcjonariusze uzyskali informacje o tym, że 45-latek w miejscu swojego zamieszkania posiada środki odurzające, niezwłocznie przystąpili do weryfikacji tej wiedzy, a ich praca po raz kolejny zakończyła się owocnie.

Pierwsze porcje narkotyków funkcjonariusze ujawnili w mieszkaniu 45-latka, ukryte były pod poduszką. Mężczyzna przekonywał policjantów, że jest to amfetamina, którą ma na własny użytek. Jeszcze większa ilość substancji zabronionych, ujawniona została w piwnicy należącej do 45-latka. W trakcie czynności, funkcjonariusze zabezpieczyli narkotyki, z których można przygotować ponad 20 tysięcy porcji handlowych. 

Środki odurzające zostały zabezpieczone, a Nowy Rok mieszkaniec gminy Tarczyn rozpoczął od pobytu w policyjnej celi. Już następnego dnia usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co zgodnie z ustawą grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Grójecki sąd przychylił się do wniosku Prokuratura z Prokuratury Rejonowej w Grójcu i podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanego na okres 3 miesięcy.

(KSP / kc)

Powrót na górę strony