Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Było o krok od tragedii – w porę zareagowali policjanci z KP Szczecin-Pogodno

Data publikacji 10.01.2024

Kryminalni z Komisariatu Policji Szczecin-Pogodno natychmiast zareagowali, gdy zobaczyli dym wydobywający się z jednego z mieszkań na parterze. W środku policjanci zastali 51-latka, który jak się okazało niezgodnie z przepisami przeciwpożarowymi palił w mieszkaniu śmieci powodując zatkanie wkładu kominowego.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Szczecin-Pogodno podczas służby w rejonie zauważyli w pewnym  momencie  bardzo dużą chmurę szarego dymu, która wydobywała się przez okno jednego z mieszkań na parterze budynku. Przez otwarte okno funkcjonariusze zobaczyli ogień w piecu i chmurę dymu. Usłyszeli też, że ktoś jest w środku, ale nie odpowiada na pukanie i nawoływanie.

Natychmiast o tym fakcie poinformowali dyżurnego i na miejsce wezwali Straż Pożarną. Nie mieli bowiem wiedzy, jak duże jest skupisko dymu w kamienicy. Policjant z uwagi na przypuszczenie, ze w mieszkaniu ktoś może potrzebować pomocy wszedł przez otwarte okno i od wewnątrz otworzył drzwi.

W mieszkaniu funkcjonariusze zastali 51-latka, który rzekomo nie słyszał ani pukania, ani żadnych innych głosów. Powiedział mundurowym, że chciał tylko spalić śmiecie i ogrzać mieszkanie. Jak się okazało mężczyzna nie ma żadnych dokumentów potwierdzających wykonanie przeglądu komina i nigdy nie wzywał kominiarza.

Przybyli na miejsce strażacy sprawdzili ciągi kominowe i według ich oceny doszło do zatkania wkładu kominowego. Pouczyli 51-latka o konieczności wykonania przeglądu i poinformowali o konsekwencjach wynikających z niewłaściwego użytkowania niesprawnego pieca.

Na szczęście temu mężczyźnie nic się nie stało. Czujność kryminalnych z Pogodna zapobiegła tragedii. Mogło bowiem dojść do rozwoju tego pożaru i tym samym zagrożenia dla życia i zdrowia innych osób zamieszkujących w tej kamienicy.

(KWP w Szczecinie / kp)

Powrót na górę strony