Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskany samochód o wartości ponad 170 tys. zł, który skradziony został kilka godzin wcześniej, zabezpieczone narkotyki i zatrzymanych dwóch podejrzanych

Data publikacji 10.01.2024

Bolesławieccy policjanci kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzany o paserstwo pojazdu skradzionego na terenie Niemiec. Auto o wartości ponad 170 tysięcy złotych zostało odzyskane kilka godzin po tym, jak dokonano jego kradzieży. Dodatkowo funkcjonariusze podczas realizacji tej sprawy zabezpieczyli ponad 600 porcji handlowych narkotyków należących do jednego z zatrzymanych. Podejrzanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z bolesławieckiej komendy powiatowej, w wyniku prowadzonych intensywnych działań operacyjnych, ustalili miejsce, gdzie miał znajdować się pojazd pochodzący z przestępstwa. Po wejściu do pomieszczeń gospodarczych wynajmowanych przez 24-latka, w części garażowej znaleźli bmw o wartości ponad 170 tysięcy złotych. Dalsze ustalenia potwierdziły, że samochód kilka godzin wcześniej został skradziony na terenie Niemiec, w okolicach Magdeburga.

Ponadto w innym pomieszczeniu, w sejfie policjanci zabezpieczyli środki odurzające w postaci marihuany i metamfetaminy. Łącznie do policyjnego depozytu trafiło ponad 600 porcji handlowych tych zabronionych substancji oraz różne przedmioty, których pochodzenia najemca nie był w stanie wskazać, m.in. nielegalne oprogramowanie oraz zagłuszarka.

Na miejscu zatrzymanych zostało dwóch mieszkańców gminy Nowogrodziec w wieku 24 lat. Obaj usłyszeli zarzut paserstwa, ponieważ są podejrzani o pomoc w ukrywaniu pojazdu pochodzącego z przestępstwa. Dodatkowo jeden z mężczyzn usłyszał zarzut posiadania środków odurzających oraz nabycia nielegalnego oprogramowania do diagnostyki pojazdów w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Zatrzymanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec podejrzanych policyjny dozór, zakaz opuszczania kraju oraz zakaz kontaktu ze wskazanymi osobami.

podkom. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska
tel. 600 266 990

  • bmw i narkotyki zabezpieczone przez policjantów
  • bmw i narkotyki zabezpieczone przez policjantów
  • bmw i narkotyki zabezpieczone przez policjantów
  • bmw i narkotyki zabezpieczone przez policjantów
  • bmw i narkotyki zabezpieczone przez policjantów
  • bmw i narkotyki zabezpieczone przez policjantów

Film Odzyskany samochód o wartości ponad 170 tys. zł, który skradziony został kilka godzin wcześniej, zabezpieczone narkotyki i zatrzymanych dwóch podejrzanych

Opis filmu: Opis filmu w załaczeniu

Pobierz plik Odzyskany samochód o wartości ponad 170 tys. zł, który skradziony został kilka godzin wcześniej, zabezpieczone narkotyki i zatrzymanych dwóch podejrzanych (format mp4 - rozmiar 22.57 MB)

Powrót na górę strony