Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita grupa złodziei paliw

Data publikacji 11.01.2024

Zatrzymanie pięciu osób, zabezpieczenie 19 beczek z kradzionym paliwem oraz około 320 gramów narkotyków to efekt ostatnich działań przeprowadzonych przez grodziskich kryminalnych. Dotychczas wykonane czynności pozwoliły na przedstawienie trzem mężczyznom łącznie 15 zarzutów kradzieży oleju napędowego ze stacji paliw na terenie powiatu grodziskiego. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Maz. wobec całej trójki sąd zastosował tymczasowe aresztowania na 3 miesiące.

Po przyjęciu zgłoszeń kradzieży paliwa z różnych stacji na terenie powiatu, grodziscy policjanci natychmiast rozpoczęli działania operacyjne. Zebrane przez kryminalnych informacje prowadziły do miejsca przebywania grupy obcokrajowców w sąsiednim powiecie. Tam właśnie funkcjonariusze znaleźli na posesji jeden z samochodów używanych do kradzieży paliw, w którym było 19 pojemników z olejem napędowym.

Na miejscu policjanci zastali zaskoczone kobiety i mężczyzn narodowości słowackiej i wietnamskiej. Trzech mężczyzn szybko rozpoznali jako sprawców kradzieży paliwa na stacjach naszego powiatu. Obywatele Słowacji w wieku 30, 35 i 38 lat zostali zatrzymani. Funkcjonariusze sprawdzili także pomieszczenia, które zajmowały te osoby. W jednym z nich znaleźli opakowania z marihuaną o wadze prawie 33 gramy, a w innym miejscu torebki z mefedronem o wadze 287 gramów. Klucze do pomieszczeń i miejsc przechowywania nielegalnych środków ujawnili u 49-letniej obywatelki Wietnamu, zatrzymana została także 34-letnia obywatelka Słowacji, która była poszukiwana przez sąd. Kobieta trafiła już do placówki penitencjarnej, a sprawą narkotykową zajmie się miejscowa jednostka Policji.

Podczas przeprowadzonych dotychczas czynności dochodzeniowo-śledczych grodziscy policjanci potwierdzili udział trzech zatrzymanych mężczyzn w 15 kradzieżach paliw na terenie naszego powiatu od listopada ubiegłego roku. Na skutek ich przestępczej działalności właściciele stacji stracili łącznie około 26 tysięcy złotych. Funkcjonariusze nadal zbierają materiały związane z popełnianiem przez nich podobnych przestępstw w całym kraju.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Mazowieckim wobec całej trójki sąd zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

(KSP / kc)

Powrót na górę strony