Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Służby wkroczyły na teren posesji i odebrały psa

Data publikacji 15.01.2024

Suczka przebywająca w jednym z obejść posesji na terenie gminy Inowrocław trafiła natychmiast do schroniska i pod fachową opiekę. Wygląd pieska aż zapiera dech… z rozpaczy. Policja apeluje, by sygnalizować o podobnych przypadkach i nie godzić się na złe traktowanie zwierząt.

W sobotę, 13 stycznia przewodniczka psa służbowego z inowrocławskiej policji uczestniczyła w interwencji związanej z odebraniem psa. Pracownik jednego z towarzystw ochrony praw zwierząt zgłosił o znęcaniu się nad zwierzęciem.

Policjantka wraz z przedstawicielem towarzystwa i wolontariuszami na terenie jednej z posesji gminy Inowrocław przy bramie wjazdowej ujawnili psa przywiązanego bardzo krótkim łańcuchem do budy. Drugi koniec łańcucha był obwiązany dookoła szyi psa i służył za obrożę. Buda była w fatalnym stanie i nie zapewniała czworonogowi ciepła. Pies był wychłodzony i wygłodzony. Chwiał się na nogach z wycieńczenia. Nie miał stałego dostępu do wody.

Suczka została zabrana do weterynarza na badania. Przedstawiciel towarzystwa składa zawiadomienie o przestępstwie znęcania się nad zwierzęciem. Z uwagi na obecność na terenie innych zwierząt został również powiadomiony powiatowy inspektor weterynarii, by ocenił ich stan.

Policja ostrzega, że znęcanie się nad zwierzętami jest przestępstwem, za które grozi więzienie. Za właściwe utrzymanie psa odpowiada jego właściciel. Jeśli ktoś ma wiedzę o złym traktowaniu zwierząt powinien natychmiast powiadomić służby.

(KWP w Bydgoszczy / kc)

Powrót na górę strony