Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Prawie 140 km/h i wyprzedzanie na zakazie – pirat drogowy stracił prawo jazdy

Data publikacji 16.01.2024

Mandat w wysokości 3,5 tysiąca złotych i 30 punktów karnych to konsekwencje dla młodego kierowcy, którego nieodpowiedzialną jazdę przerwali policjanci ze strzeleckiej drogówki. 21-latek za kierownicą mercedesa pędził na drodze wojewódzkiej numer 156 w miejscowości Klesno prawie 140 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym, a chwilę wcześniej wyprzedzał na zakazie. Niebezpieczne manewry młodego kierowcy nagrała kamera w nieoznakowanym radiowozie.

Najczęstszą przyczyną wypadków drogowych są brawura, nadmierna prędkość i niedostosowanie jej do warunków na drodze. Wszystkie te przyczyny nie zmieniają się od lat. Mimo, że większość kierowców ma tego świadomość, nadal zdarzają się tacy, którzy zapominają o zasadach bezpiecznej jazdy i nie tylko łamią przepisy, ale w sposób ewidentny stwarzają zagrożenie na drodze. Na takie zachowania nie może być miejsca. Dlatego policjanci stanowczo reagują na każde wykroczenie dotyczące przekraczania dopuszczalnej prędkości.

O zasadach bezpiecznej jazdy nie pamiętał młody kierowca, który został zatrzymany do kontroli drogowej w sobotę, 13 stycznia 2024 r. o godzinie 20.00 na drodze numer 156 w Kleśnie, niedaleko Drezdenka. Policyjny videorejestrator wykazał, że 21-latek jechał niemal 140 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym, a chwilę wcześniej wyprzedzał na zakazie. Mundurowi ukarali mężczyznę mandatem w wysokości 3,5 tysiąca złotych, 30 punktami karnymi i zatrzymali mu prawo jazdy.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / sc)

Film Prawie 140 km/h i wyprzedzanie na zakazie – pirat drogowy stracił prawo jazdy

Pobierz plik Prawie 140 km/h i wyprzedzanie na zakazie – pirat drogowy stracił prawo jazdy (format mp4 - rozmiar 8.97 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony