Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za kradzież defibrylatora AED już usłyszał zarzut i został tymczasowo aresztowany

Data publikacji 19.01.2024

Kryminalni z II koszalińskiego komisariatu zatrzymali sprawcę kradzieży defibrylatora do której, doszło w miniony weekend na terenie Koszalina. 45- letni sprawca już usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za które grozić mu może nawet do 10 lat pozbawiania wolności. Decyzją Sądu został tymczasowo aresztowany.

W miniony weekend w Koszalinie przy ul. Franciszkańskiej doszło do kradzieży defibrylatora AED o wartości około 7 tysięcy złotych. Po otrzymaniu zgłoszenia kryminalni z II koszalińskiego komisariatu niezwłocznie podjęli działania zmierzające do ujawnienia i zatrzymania sprawcy.

W trakcie wykonywanych czynności kryminalni rozpytując świadków oraz zabezpieczając kolejne zapisy z kamer ustalili rysopis sprawcy. Ponieważ nie było to jedyne przestępstwo, którego się dopuścił 45-latek w ostatnich tygodniach, jego wizerunek był policjantom dobrze znany. Mężczyzna został zatrzymany i przyznał się do popełnionego czynu.

Po zgromadzeniu obszernego materiału dowodowego sprawca usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za które grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Z udziałem podejrzanego wykonane zostały czynności w Prokuraturze Rejonowej w Koszalinie, a w ślad za materiałami postępowania trafił także wniosek o zastosowanie wobec 45- latka izolacyjnego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, do którego Sąd się przychylił. Mężczyzna w przeszłości był karany za przestępstwa przeciwko mieniu.

(KWP w Szczecinie / kc)

Powrót na górę strony