Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla policjantów za odzyskanie mienia o wartości blisko 80 tysięcy złotych

Data publikacji 23.01.2024

W grudniu 2023 roku wołowscy policjanci odzyskali skradziony agregat prądotwórczy należący do Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wińsku. Łączna wartość skradzionego mienia to blisko 80 tysięcy złotych. Dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy zatrzymano również sprawcę kradzieży - 36-letniego mieszkańca powiatu górowskiego. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Wołowie wpłynęły podziękowania od Wójta Gminy Wińsko oraz Dyrektora ZGKiM w Wińsku.

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wołowie otrzymali informację o kradzieży agregatu prądotwórczego należącego do ZGKiM w Wińsku. Wartość skradzionego mienia oszacowano na kwotę blisko 80 tysięcy złotych.

Dzięki natychmiastowej reakcji oraz zaangażowaniu dzielnicowego wraz z policjantami Wydziału Kryminalnego zlokalizowano i odzyskano skradziony sprzęt na terenie sąsiedniego powiatu.

Wytężona praca śledczych w okresie noworocznym szybko zaowocowała zatrzymaniem 36-letniego mieszkańca powiatu górowskiego. Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Skuteczne działanie wołowskich policjantów spotkało się z uznaniem pokrzywdzonych, którzy przesłali podziękowania do Komendanta Powiatowego Policji w Wołowie.

(KWP we Wrocławiu / kc)

Powrót na górę strony