Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy oszustwa metodą „na policjanta” zatrzymani na gorącym uczynku - seniorka odzyskała oszczędności

Data publikacji 24.01.2024

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie zatrzymali na gorącym uczynku dwóch sprawców podejrzanych o oszustwo metodą „na policjanta". W trakcie zdarzenia seniorka przez balkon wyrzuciła pieniądze o łącznej wartości 29 tysięcy złotych.

Seniorzy najczęściej padają ofiarami przestępców podszywających się pod policjantów, prokuratorów, czy też członków najbliższej rodziny. Jednak dzięki pracy policjantów oszuści są zatrzymywani przez mundurowych. Tak też było i w tym przypadku. Do 72-letniej szczecinianki zadzwonił oszust, który podał się za policjanta Centralnego Biura Śledczego Policji.

Poinformował seniorkę, że pieniądze, które ma w domu są zagrożone. Według rozmówcy jedyną szansą na ochronę majątku było przekazanie gotówki funkcjonariuszowi CBŚP. Sprawca przez cały czas szczegółowo instruował kobietę, która uwierzyła fałszywemu policjantowi i pieniądze wyrzuciła w reklamówce przez balkon. Oszuści odebrali te pieniądze i odjechali.

Dzięki współpracy szczecińskich kryminalnych z dyżurnymi z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, którzy przekazali wiele precyzyjnych informacji, doszło do zatrzymania na gorącym uczynku dwóch sprawców; 38-letniego szczecinianina oraz 40-letniego obcokrajowca, którzy podszywając się pod policjanta, odebrali z wyznaczonego miejsca reklamówkę z 29 tysiącami złotych.

Policjanci odzyskali reklamówkę z wyłudzonymi pieniędzmi. Mężczyźni zostali osadzeni w Policyjnej Izbie Zatrzymań. Sprawa jest rozwojowa.

(KWP w Szczecinie / kc)

Powrót na górę strony