Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieodpowiedzialne wyprzedzanie w oku kamery grupy SPEED

Data publikacji 24.01.2024

Policjanci z opolskiej grupy SPEED patrolowali teren powiatu, kiedy na odcinku drogi gdzie obowiązuje zakaz wyprzedzania, zostali wyprzedzeni przez kierującą osobowym renault. 49-latka została zatrzymana do kontroli drogowej. Mundurowi nałożyli na kierującą mandat karny w wysokości 1000 złotych i 15 punktów karnych. Przypominamy, że naruszenie zakazu wyprzedzania jest wykroczeniem objętym recydywą, a przede wszystkim stanowi niebezpieczne zachowanie, które może skończyć się tragicznie.

We wtorek, 23 stycznia policjanci z grupy SPEED pełnili służbę w nieoznakowanym radiowozie na terenie powiatu opolskiego. Około godz. 7:30, gdy patrolowali drogę krajową numer 46, na odcinku pomiędzy Dębską Kuźnią a Schodnią, zostali wyprzedzeni przez osobowe renault. Co najważniejsze, na tym odcinku drogi obowiązuje zakaz wyprzedzania – informuje o tym zarówno znak pionowy B-25, jak i linia ciągła.

W związku z popełnionym wykroczeniem osoba kierująca renault została zatrzymana do kontroli drogowej. Za kierownicą samochodu siedziała 49-letnia mieszkanka Opola. Mundurowi nałożyli na kierującą mandat karny w wysokości 1000 złotych i 15 punktów karnych.

Przypominamy, że naruszenie zakazu wyprzedzania objęte jest zasadą recydywy drogowej. Teraz, jeśli kierująca w ciągu dwóch lat popełni to samo wykroczenie, wysokość mandatu zwiększy się dwukrotnie. Naruszenie zakazu wyprzedzania jest bowiem wykroczeniem, które może skutkować bardzo poważnymi konsekwencjami i stwarza realne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

(KWP w Opolu / kc)

Film Nieodpowiedzialne wyprzedzanie w oku kamery grupy SPEED

Pobierz plik Nieodpowiedzialne wyprzedzanie w oku kamery grupy SPEED (format mp4 - rozmiar 22.03 MB)

Powrót na górę strony