Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w czasie wolnym pomógł kobiecie

Data publikacji 24.01.2024

Policjantem jest się zawsze. Dowiódł tego aspirant Tomasz Obwiosło, pełniący służbę w tutejszym komisariacie II. Policjant w czasie wolnym od służby, podczas zakupów w jednym ze sklepów spożywczych, ruszył z pomocą kobiecie, która straciła przytomność. Mundurowy udzielił jej pomocy i wezwał pogotowie ratunkowe.

Do zdarzenia doszło w jednym ze sklepów spożywczych przy ulicy Żytniej w Sosnowcu. Tam też aspirant Tomasz Obwiosło, w czasie wolnym od służby, udał się na zakupy. W sklepie w okolicach kasy zauważył klientkę, która zaczęła tracić równowagę, osunęła się na podłogę i straciła przytomność. Policjant nie pozostał obojętny i natychmiast zareagował. Razem z pracownikiem ochrony, który również zauważył tę niebezpieczną sytuację, pomógł kobiecie. Monitorował jej czynności życiowe, a gdy odzyskała przytomność, utrzymywał z nią cały czas kontakt. W międzyczasie wezwał na miejsce pogotowie ratunkowe i zaczekał do przyjazdu karetki, która udzieliła kobiecie dalszej pomocy medycznej.

Pamiętajmy, by zawsze reagować, gdy jesteśmy świadkami sytuacji, w której ktoś wymaga opieki medycznej. Czasami nasza szybka reakcja może przyczynić się do uratowania czyjegoś życia. Nie bądźmy obojętni!

(KWP w Katowicach / kc)

Powrót na górę strony