Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowanie dla jaworskiego policjanta

Data publikacji 25.01.2024

Jaworscy funkcjonariusze zostali poinformowani o zaginięciu mieszkanki powiatu, która od dłuższego czasu nie dawała znaku życia. Wystraszona rodzina nie mogła w żaden sposób skontaktować się z zaginioną. Dzięki szybkiemu działaniu funkcjonariusza wydziału kryminalnego kobieta cała i zdrowa wróciła do miejsca zamieszkania. Za swoją pomoc jaworski policjant otrzymał wyjątkowe podziękowania.

Podziękowania to niewątpliwie jeden z najprzyjemniejszych momentów w trudnej służbie policyjnej, gdy pokrzywdzeni lub uczestnicy zdarzeń dostrzegają zaangażowanie mundurowych i empatyczne podejście do każdego człowieka.

Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze insp. Artura Bujaka oraz funkcjonariusza wydziału kryminalnego wpłynęły podziękowania od jednej z mieszkanek powiatu, która postanowiła docenić profesjonalizm, życzliwość oraz zaangażowanie policjanta w poszukiwaniu jej zaginionej córki.

Początkiem stycznia br. do dyżurnego z jaworskiej komendy zgłosiła się jedna z mieszkanek gminy Bolków z prośbą o pomoc w odnalezieniu jej dziecka. Kobieta od dłuższego czasu nie mogła skontaktować się z córką. Rozmowę z pokrzywdzoną przeprowadził policjant wydziału kryminalnego, zajmujący się na co dzień poszukiwaniem osób zaginionych i ukrywających się przed organami ścigania. Dzięki działaniom jaworskiego funkcjonariusza kobieta szybko odnalazła się i nawiązała kontakt z matką.

Każde przejawy uznania i sympatii ze strony mieszkańców są dla policjantów bezcenne, bez względu na to, w jakim wydziale pełnią służbę, bo świadczą o tym, że dostrzegacie i doceniacie Państwo naszą służbę. Pisemne wyrażenie wdzięczności czy po prostu – słowo DZIĘKUJĘ jest zawsze bardzo miłą formą uznania dla każdego policjanta i stanowią jeszcze większą motywację do codziennej służby.

(KWP we Wrocławiu / sc)

Powrót na górę strony