Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Groził, że targnie się życie. Ciechanowscy policjanci zapobiegli tragedii

Data publikacji 26.01.2024

„Pomagamy i chronimy” - to motto, które towarzyszy policjantom w ich codziennej służbie. Gdy ktoś potrzebuje pomocy, często liczy się każda minuta. Natychmiastowa reakcja policjantów zapobiegła tragedii, do której mogło dojść w minioną środę. Dzięki profesjonalizmowi i skutecznemu działaniu funkcjonariusze uratowali nastolatka, który groził, że targnie się na swoje życie. 15-latek trafił pod specjalistyczną opiekę medyczną.

Kolejny raz szybkie i profesjonalne działanie policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie zapobiegło tragedii. W minioną środę (24.01) dyżurny ciechanowskiej komendy odebrał od operatora numeru alarmowego 112 bardzo niepokojącą informację o nastolatku, który groził odebraniem sobie życia. W tej sytuacji liczyła się każda minuta. Na miejsce natychmiast zostały skierowane policyjne patrole. Funkcjonariusze ustalili miejsce zamieszkania chłopaka, jednak nie zastali go w domu. Mundurowi natychmiast podjęli działania, aby ustalić, w którym kierunku chłopak mógł pójść i odnaleźli go już po kilku minutach w rejonie mostu w Kargoszynie. 15-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego był w złym stanie psychicznym i emocjonalnym. Policjanci w obecności matki przekazali chłopca pod specjalistyczną opiekę medyczną.

Policjanci przypominają i apelują - jeżeli spotkasz osobę, której zachowanie jest wyraźnie niepokojące i podejrzewasz, że może ona potrzebować pomocy ze strony służb, zapytaj, jak możesz pomóc, bądź zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym ta osoba się znajduje. Pamiętajmy, że w takich sytuacjach czas ma ogromne znaczenie.

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Kiedy nie możemy sobie poradzić z problemami, możemy zwrócić się do osoby bądź instytucji, które bezpłatnie i anonimowo pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Telefon zaufania dla dorosłych - 116 123, telefon zaufania dla dzieci i młodzieży - 116 111.

(KWP zs. w Radomiu / kp)

Powrót na górę strony