Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli starszemu mężczyźnie i odnaleźli zaginioną nastolatkę

Data publikacji 26.01.2024

Ratowanie życia i zdrowia jest priorytetem w codziennej służbie każdego policjanta. W poszukiwaniach osób bardzo ważny jest czas i wszelkie wskazówki, które mogą pomóc w ich odnalezieniu. W wielu sytuacjach liczy się każda minuta. Kolbuszowscy kryminalni pomogli 78-latkowi, który pod nieuwagę personelu wyszedł z placówki medycznej i się zgubił. Odnaleźli też zaginioną nastolatkę.

Wczoraj po godzinie 17.00, policjanci z wydziału kryminalnego, jadący ul. Plac Wolności w Kolbuszowej, zwrócili uwagę na starszego mężczyznę. Senior miał problemy z poruszaniem się, a jego zachowanie wskazywało, że nie wie, gdzie się znajduje i może potrzebować pomocy. Funkcjonariusze zatrzymali się i zaczęli z nim rozmawiać. Starszy mężczyzna wypowiadał tylko pojedyncze słowa, nie potrafił powiedzieć, gdzie mieszka i co robi w tym miejscu. Policjanci udzielili mu schronienia w radiowozie. W trakcie rozmowy mężczyzna powtarzał słowa wskazujące, że mógł być w jednej z placówek medycznych w Kolbuszowej.

Idący tym tropem, policjanci wspólnie z mężczyzną pojechali do jednego ze szpitali. Jak się okazało, 78-latek był w tej placówce na zabiegu medycznym i miał oczekiwać na transport, który odwiezie go do domu. Niezauważony przez personel wyszedł ze szpitala.  

Dzięki reakcji i pomocy policjantów starszy mężczyzna  szczęśliwie wrócił do miejsca zamieszkania.

To nie jedyne poszukiwania, które prowadzili wczoraj policjanci z Kolbuszowej. Funkcjonariusze wydziału kryminalnego odnaleźli również nastolatkę, której zaginięcie, wczoraj rano, zgłosiła rodzina. Natychmiast podjęte czynności doprowadziły do szybkiego ustalenia miejsca pobytu nastolatki. Kilka godzin później, została odnaleziona, na terenie pobliskiego powiatu. Cała i zdrowa wróciła pod opiekę rodziny.

(KWP w Rzeszowie / kp)

Powrót na górę strony