Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szła drogą bez butów i w samej koszuli nocnej. Pomogli jej policjanci

Data publikacji 29.01.2024

Policjanci ryckiej prewencji podczas nocnej służby zauważyli 85-letnią kobietę, która szła drogą bez butów, ubrana w koszulę nocną i sweter. Seniorka miała problemy z pamięcią i nie potrafiła wskazać, gdzie mieszka. Dzięki natychmiastowej reakcji funkcjonariuszy seniorka bezpiecznie wróciła do domu pod opiekę bliskich.

W sobotę (27.01.2024) tuż przed północą, starszy sierżant Marcin Wojtaś oraz sierżant Artur Gawda z ryckiego Wydziału Prewencji, podczas patrolu jednej miejscowości na terenie gminy Ryki zauważyli starszą kobietę, która szła drogą bez butów, ubrana w koszulę nocną i sweter. Funkcjonariusze, widząc tak ubraną kobietę, od razu przeszli do działania. Zabrali ją do radiowozu i ogrzali, a następnie próbowali uzyskać informację gdzie mieszka. Starsza pani miała problemy z pamięcią i nie potrafiła wskazać swojego miejsca zamieszkania.

Funkcjonariusze przy wsparciu oficera dyżurnego ustali dane seniorki. Jak się okazało była to 85-letnia mieszkanka gminy Ryki. Policjanci zawieźli ją do miejsca zamieszkania i przekazali pod opiekę bliskich.

Dzięki interwencji policjantów z ryckiej prewencji, którzy błyskawicznie zareagowali na widok 85-latki, wszystko skończyło się szczęśliwie. „Pomagamy i chronimy” - to krótkie hasło puentujące interwencję naszych policjantów.

(KWP w Lublinie / kp)

Powrót na górę strony