Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wracająca ze służby policjantka udzieliła pierwszej pomocy potrąconemu mężczyźnie

Data publikacji 31.01.2024

W minionym tygodniu na granicy powiatów polkowickiego i głogowskiego doszło do groźnego wypadku. Znajdujący się poza pojazdem kierowca, któremu zabrakło paliwa w baku, został potrącony przez pojazd kierowany przez innego uczestnika ruchu, który nie zatrzymał się by pomóc poszkodowanemu i odjechał z miejsca zdarzenia. Pierwszej pomocy przedmedycznej 40-latkowi udzieliła jadąca ze służby policjantka z polkowickiej komendy.

W poniedziałek 22 stycznia 2024 r. oficer dyżurny polkowickiej komendy otrzymał zgłoszenie o potrąceniu pieszego na drodze S3 nieopodal węzła Głogów-Południe. Na miejsce skierowani zostali policjanci z polkowickiej drogówki, którzy wstępnie ustalili okoliczności zdarzenia, z których wynikało, że jadący w kierunku Polkowic 40-latek zatrzymał swojego volkswagena na poboczu i wszedł na jezdnię tuż pod nadjeżdżające auto. Kierujący nieustalonym jak dotąd pojazdem zatrzymał się, by po chwili odjechać z miejsca zdarzenia. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Głogowie.

Okazało się, że zdarzenie jako jedna z pierwszych zauważyła funkcjonariuszka Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach sierż. Natalia Szulgacz, która wracała z miejsca pełnienia służby prywatnym środkiem transportu i od razu udzieliła poszkodowanemu pierwszej pomocy przedmedycznej, a także wezwała na miejsce kolejnych funkcjonariuszy.

Policjantka bez wątpienia udowodniła swoim postępowaniem, że policjant bez względu na porę dnia i miejsce, w każdej chwili jest gotowy do podjęcia interwencji oraz niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

(KWP we Wrocławiu / sc)

Powrót na górę strony