Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy uratował seniorkę w swoim rejonie

Data publikacji 31.01.2024

Aspirant sztabowy Marek Komorowski, podczas obchodu swojego rejonu służbowego zainteresował się kobietą, której nie widział od kilku dni. Jego przeczucia okazały się trafne, dzięki jego działaniu kobietę przewieziono do szpitala.

W miniony weekend aspirant Komorowski zapukał drzwi jednego z mieszkań przy ulicy Matejki w Wąbrzeźnie, jednak nikt nie otwierał. Według jego wiedzy mieszka tam 72-letnia kobieta, która nie utrzymuje kontaktów z najbliższą rodziną. Policjant usłyszał nagle dobiegające ze środka wołania o pomoc. W mieszkaniu znalazł seniorkę leżącą na podłodze. Okazało się, że kobieta w wyniku upadku doznała urazu biodra i leżała tam od dwóch dni! Na miejsce natychmiast wezwana została karetka pogotowia, która zabrała kobietę do szpitala.

Dzięki zaangażowaniu i rozpoznaniu na swoim rejonie służbowym doświadczony policjant uratował zdrowie, a być może nawet życie seniorki.

Pamiętajmy, abyśmy sami zwracali uwagę na osoby starsze i samotne zamieszkujące w naszej okolicy, a każdy niepokojący sygnał natychmiast zgłaszać policjantom, bądź pracownikom socjalnym.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

Powrót na górę strony