Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

209 km/h – niebezpieczną jazdę kierującej audi przerwali policjanci

Data publikacji 31.01.2024

Żarscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującą audi, która jechała 209 km/h. Kobieta za swoje nieodpowiedzialne zachowanie została ukarana mandatem w kwocie 2000 złotych i 14 punktami karnymi. Bądźmy rozsądni na drodze, bo mamy do stracenia coś o wiele cenniejszego niż pieniądze - życie.

Policjanci w całym województwie lubuskim prowadzą w środę, 31 stycznia działania ,,Prędkość”. Celem tej akcji jest przypominanie kierowcom, że należy stosować się do ograniczeń prędkości oraz wyeliminowanie piratów drogowych, aby na naszych trasach było bezpiecznie. Policjanci przypominają, że jadąc z bardzo dużą prędkością nie mamy praktycznie żadnych szans, aby odpowiednio wcześniej zareagować, kiedy przed maskę samochodu nagle wtargnie zwierzę, czy w naszym samochodzie pęknie opona. Bądźmy rozsądni na drodze, bo mamy do stracenia coś o wiele cenniejszego niż pieniądze - życie.

Podczas działań policjanci żarskiego ruchu drogowego, którzy pełnili służbę z wykorzystaniem nieoznakowanego radiowozu, zarejestrowali niebezpieczną jazdę kierującej audi. Na drodze A-18 mundurowi nagrali na wideorejestratorze samochód, który jechał z prędkością 209 km/h. Jak się okazało za kierownicą audi Q8 siedziała 40-letnia kobieta. Za zbyt szybką jazdę została ukarana mandatem w wysokości 2 tysięcy złotych, a na jej konto wpadło jeszcze 14 punktów karnych. Może ona jednak mówić o dużym szczęściu, bo taka jazda bardzo często kończy się tragicznie.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / kc)

Film 209 km/h – niebezpieczną jazdę kierującej audi przerwali policjanci

Pobierz plik 209 km/h – niebezpieczną jazdę kierującej audi przerwali policjanci (format mp4 - rozmiar 4.73 MB)

Powrót na górę strony