Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant udzielił pomocy mężczyźnie z atakiem epilepsji

Policjant z komisariatu w Kolbudach podczas służby udzielił pierwszej pomocy medycznej mężczyźnie, który miał atak epilepsji. Dzięki zdecydowanej i pewnej reakcji mundurowego poszkodowany szybko otrzymał pomoc, która w tego typu schorzeniu jest kluczowa dla zdrowia i bezpieczeństwa osoby poszkodowanej.

We wtorek, 30 stycznia br. przed godziną 11.00 kierownik ogniwa prewencji Komisariatu Policji w Kolbudach mł. asp. Tomasz Gmys wykonywał czynności służbowe w Pruszczu Gdańskim w okolicy skrzyżowania ul. Grunwaldzkiej z ul. Chopina.

W pewnym momencie jeden z przechodniów krzyknął, że ktoś jadący na rowerze przewrócił się na jezdnię na tym ruchliwym skrzyżowaniu. Doświadczony policjant natychmiast zareagował i pobiegł w tym kierunku, uprzednio zatrzymując ruch pojazdów. Mundurowy zauważył mężczyznę, który miał objawy charakterystyczne dla ataku epilepsji. Funkcjonariusz wiedział, że podczas ataku padaczki istnieje ryzyko wystąpienia poważniejszych problemów zdrowotnych, takich jak uduszenie lub urazy. Bez chwili wahania, przystąpił do udzielania mu pierwszej pomocy i powiadomił o zdarzeniu dyżurnego oraz pogotowie ratunkowe. Na miejsce przyjechał także patrol drogówki. Policjanci po ustaniu napadów drgawkowych monitorowali stan poszkodowanego do czasu przyjazdu karetki pogotowia ratunkowego.

Szybka i odpowiednia pomoc może być kluczowa dla zdrowia i bezpieczeństwa osoby cierpiącej na atak padaczki. Policjanci podczas szkoleń z zakresu udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej zdobywają wiedzę w tym zakresie i jak widać, dzięki swoim umiejętnościom, pomagają w ratowaniu życia i zdrowia ludzkiego.

A Ty myślałeś już o służbie w Policji? Chcesz pomagać innym i mieć wpływ na bezpieczeństwo publiczne? Zostań policjantem! Więcej szczegółów znajdziesz na stronie: Dobór do służby w Policji.

(KWP w Gdańsku / sc)

Powrót na górę strony