Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomoc przyszła na czas

Data publikacji 05.02.2024

Jedliccy policjanci pomogli 33-letniemu mężczyźnie, który chciał targnąć się na swoje życie. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych udało się zapobiec tragedii.

W czwartek (1.02.2024) przed godziną 14.00, operator numeru alarmowego 112 odebrał zgłoszenie od mężczyzny, który twierdził, że zamierza targnąć się na swoje życie. Dyspozytor ustalił, że znajduje się w miejscowości Ustrobna i podtrzymując z nim rozmowę, przekazał tę informację dyżurnemu krośnieńskiej komendy.

Na miejsce skierowano funkcjonariuszy Komisariatu Policji z Jedlicza. Kiedy mundurowi dotarli pod wskazany adres okazało się, że mężczyzna kilkanaście minut wcześniej poszedł do lasu.

Policjanci niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania. Podczas przeczesywania jednego z wąwozów, na brzegu leśnego potoku, zauważyli zaginionego. Zachowanie mężczyzny mogło wskazywać na zaburzenia emocjonalne.

Początkowe próby nawiązania kontaktu z 33-latkiem były utrudnione. Mężczyzna unikał kontaktu wzrokowego, był wystraszony i niespokojny. Chwilę później potwierdził, że chciał targnąć się na swoje życie i potrzebuje pomocy. Policjanci wyprowadzili mężczyznę z lasu i przekazali pod specjalistyczną opiekę zespołowi ratownictwa medycznego.

Szczegółowe informacje o sposobach pomocy osobom przeżywającym problemy emocjonalne i potrzebującym wsparcia można znaleźć dzwoniąc pod bezpłatny numer Kryzysowego Telefonu Zaufania 116 123 oraz na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia.

(KWP w Rzeszowie / kc) 

       

Powrót na górę strony