Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pierwszy dzień w służbie zakończony zatrzymaniem poszukiwanego złodzieja

Data publikacji 05.02.2024

W piątek, 2 lutego nowy policjant lęborskiej komendy rozpoczął swoją pierwszą służbę i już ma na koncie zatrzymanie złodzieja. Funkcjonariusz i jego doświadczony kolega z patrolu zauważyli mężczyznę wybiegającego ze sklepu z kilkoma kartonami. Obydwaj natychmiast ruszyli za nim. Okazało się, że złodziej ukradł cztery pary markowego obuwia i był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

2 lutego w południe, w okolicy lęborskiego dworca policjanci służby patrolowej podczas legitymowania osoby zauważyli, że z pobliskiego sklepu wybiega mężczyzna trzymający kilka kartonów. Za nim biegła ekspedientka. Mundurowi niezwłocznie ruszyli za mężczyzną i po chwili go dogonili. Okazało się, że to 35-letni mieszkaniec Słupska, który ukradł cztery pary markowego obuwia o łącznej wartości prawie 900 złotych.

Ponadto sprawdzenie w policyjnych systemach informacyjnych wykazało, że był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Słupsku do odbycia kary pozbawienia wolności za inną kradzież. Funkcjonariusze zatrzymali 35-latka i osadzili w celi. Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży, przestępstwa zagrożonego karą 5 lat pozbawienia wolności. Dziś zostanie przewieziony konwojem do zakładu karnego.

Pierwszy dzień w służbie post. Krzysztofa Cichosza, zakończony zatrzymaniem poszukiwanego złodzieja, to niewątpliwie najlepsza motywacja do dalszych skutecznych działań.

Naszemu nowemu koledze życzymy więcej takich sukcesów, a wszystkich zainteresowanych służbą w Policji, którzy chcą stać na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego, zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej Policji, zawierającej wszystkie niezbędne informacje dotyczące rekrutacji.

(KWP w Gdańsku / kc)

Powrót na górę strony