Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci, będąc już po służbie, uratowali mężczyznę

Data publikacji 06.02.2024

Niżańscy policjanci uratowali mężczyznę, który znalazł się w niebezpiecznej sytuacji. Funkcjonariusze, mimo że byli już po służbie, od razu przystąpili do poszukiwań, bo wiedzieli, że liczy się każda minuta. Jak się okazało pomoc przyszła w ostatniej chwili. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

W poniedziałek po południu, 5 lutego br. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nisku otrzymał niepokojące zgłoszenie o mężczyźnie, który może chcieć targnąć się na swoje życie. W tym samym czasie, policjanci ruchu drogowego wychodzili z budynku komendy po zakończonej służbie. Kiedy usłyszeli o zdarzeniu wiedzieli, że w takich sytuacjach liczy się każda chwila i natychmiast pojechali w miejsce, gdzie mógł przebywać mężczyzna.

Nieumundurowani funkcjonariusze przeczesywali pieszo wskazany teren na obrzeżach Niska, gdzie miał przebywać mężczyzna. Do poszukiwań włączył się również mieszkający w tamtym rejonie policjant, który na co dzień pełni służbę w niżańskiej jednostce. W pewnym momencie, jeden z funkcjonariuszy zauważył pomiędzy drzewami sylwetkę człowieka.

Kiedy policjanci podbiegli bliżej okazało się, że jest to poszukiwany przez nich mężczyzna, który na ich widok próbował uciec. W pewnym momencie, odnaleziony dostał ataku drgawek i miał problemy z oddychaniem. Funkcjonariusze udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej i zaopiekowali się nim do przyjazdu karetki pogotowia.

Jak się okazało, pomoc przyszła w ostatniej chwili, ponieważ mężczyzna był w bardzo złym stanie.

Bezinteresowność i szybkie działanie funkcjonariuszy, będących po służbie, zapobiegło tragedii. Mężczyzna trafił pod opiekę specjalistów.

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń!

Każda osoba, która zmaga się z trudnymi chwilami, nie potrafi sama sobie pomóc, a tej pomocy potrzebuje, może skorzystać ze wsparcia specjalistów. Nie wstydź się zadzwonić! Są osoby, które czekają na Twój telefon. Nie stawiają diagnozy, nie leczą, bo tego nie da się zrobić przez telefon. Ale wysłuchają, podpowiedzą co robić i udzielą wsparcia. Wytłumaczą też na czym polega np.: leczenie depresji oraz terapia osób z rozpoznaną depresją.

Więcej szczegółów znajdziesz też na stronie: https://zapobiegajmysamobojstwom.pl, https://pokonackryzys.pl

(KWP w Rzeszowie / sc)

Powrót na górę strony