Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci narażając własne życie ewakuowali mieszkańców z płonącego bloku

Data publikacji 06.02.2024

Policjanci z Węgrowa zostali wezwani do pożaru bloku. Na miejscu pojawili się jako pierwsi i weszli do płonącego budynku, by ewakuować mieszkańców. Błyskawiczna reakcja mundurowych uchroniła mieszkańców przed utratą zdrowia i życia. Funkcjonariusze swoją postawą udowodnili, że kiedy zagrożone jest ludzkie życie, nie wahają się i z narażeniem własnego ratują drugiego człowieka.

„Patrolowcy” z Komendy Powiatowej w Węgrowie otrzymali informację o pożarze bloku w Węgrowie. Biorąc pod uwagę realne zagrożenie życia i zdrowia mieszkańców, natychmiast pojechali na miejsce. Po zaledwie 2 minutach od zgłoszenia mundurowi byli na miejscu pożaru, gdzie zastali palący się budynek oraz usłyszeli mieszkańców wołających o pomoc.

Ogromne zadymienie spowodowało panikę osób znajdujących się wewnątrz. W środku panowała wysoka temperatura. Policjanci ruszyli na pomoc i weszli do bloku, skąd ewakuowali około 20 osób z 10 mieszkań. Część osób wyszło z budynku o własnych siłach, natomiast dwie osoby potrzebowały pomocy. Jedną z osób była kobieta na wózku inwalidzkim, drugą osobą był mężczyzna w podeszłym wieku, który nie chciał opuścić płonącego bloku. Dzięki sprawnej ewakuacji strażacy mogli od razu  przystąpić do akcji gaśniczej.

Sierż. Marcin Dybciak i st. post. Marcin Lemisiewicz, policjanci z Zespołu Patrolowo Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie udowodnili swoją postawą, że kiedy zagrożone jest ludzkie życie i zdrowie nie wahają się i z narażeniem własnego życia, ratują drugiego człowieka, zgodnie ze ślubowaną policyjną rotą.

Od Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie płynął list gratulacyjny za wzorową postawę obu policjantów w trakcie ewakuacji mieszkańców z płonącego bloku. Komendant PSP wskazał wyjątkową postawę oraz profesjonalizm policjantów, jako godny do naśladowania.

(KWP zs. w Radomiu / kc)

Powrót na górę strony