Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dilerzy zatrzymani

Data publikacji 22.07.2006

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zatrzymali trzy osoby (dwóch mężczyzn w wieku ok. 25 lat, kobietę – 20 lat) podejrzewane o hurtowe rozprowadzanie narkotyków.

Dilerzy zatrzymaniMężczyźni zostali zatrzymani w trakcie pościgu na trasie Kielce – Skarżysko. Poruszali się samochodem osobowym marki honda civic. Do pościgu doszło, gdy kierujący zlekceważył funkcjonariuszy dających sygnały do zatrzymania pojazdu. Miejscami mężczyźni jechali z prędkością ponad 180 km/godz. Dopiero zajechanie drogi przez radiowóz doprowadziło do zatrzymania auta. W bagażniku pojazdu odnaleziono ponad kilogram marihuany. 

Ponadto funkcjonariusze przeszukali dwa wynajmowane przez mężczyzn mieszkania, znajdujące się na kieleckich osiedlach. Właścicielką jednego z nich była zatrzymana kobieta. Mieszkania te służyły jedynie do przechowywania narkotyków i ich porcjowania. Niewykluczone, że dochodziło w nich do transakcji narkotykowych. W jednym z mieszkań w zamrażalniku lodówki policjanci odnaleźli trzy pakunki, zawinięte w folie, zawierające amfetaminę. Znaleziono również kilka torebek z suszem marihuany.
Łącznie zabezpieczono 3,5 kg amfetaminy, ok. 5 kg suszu marihuany, wagi do rozważania hurtowych ilości narkotyków oraz pieniądze. W kuchni pod zlewem znaleziono metalową kasetkę zawierającą 20 tys. euro oraz dużą ilość gotówki w banknotach polskich.

Powrót na górę strony